29/02/2024
10.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në qytetin bregdetar Ksamil digjet flamuri grek

Në qytetin shqiptar detar Ksamil mbrëmë është djegur flamuri grek, lajmëroi korrespondentja e MIA-s.

Në videoshkrim të publikuar në rrjetet sociale ndërsa e morën edhe mediat shihen tre persona të cilët ishin të armatosur, të maskuar dhe të veshur në uniformë të ushtrisë, se si e djegin flamurin grek ndërsa e valojnë flamurin shqiptar.

Në publikim shkruan “Porosi për grekët nga jugu i Shqipërisë. Deti është i joni” (Ksamil).

Akti vandal ndodh në kohën e debatit rreth kufirit detar midis dy vendeve, pas njoftimit se Greqia po zgjerohet në Detin Jon për 12 milje.

Policia ka filluar hetim për ngjarjen. sa/

Artikulli paraprak
Artikulli tjetër

Të fundit