20/06/2024
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në RMV,çdo ditë numri në ritje në 24 orët e fundit janë regjistruar 47 raste të reja me KOVID-19

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit prej 3,593 testimeve janë regjistruar 47 raste të reja me KOVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 156.171, numri i pacientëve të rikuperuar është 150.321, numri i vdekjeve është 5.491 dhe numri i rasteve aktive është 359, njofton Portalb.mk.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

Shkup – 19,
Tetovë – 11,
Kumanovë – 6,
Manastir – 3,
Prilep, Strumicë dhe Vallandovë – nga 2,
Veles dhe Gostivar – nga 1
Të shëruarit në 24 orët e fundit

Shkupi – 7,
Tetova – 5,
Kumanovë dhe Strumicë nga 1
Shpërndarja sipas qyteteve Të infektuar (gjithsej) dhe rastet aktive (gjithsej)

Shkup 68842, Aktiv 130
Kumanovë 8923, Aktiv 41
Prilep 8337, Aktiv 9
Tetovë 7402, Aktiv 100
Manastir 6315, Aktiv 5
Veles 5479, Aktiv 5
Gostivar 5210, Aktiv 22
Kavadar 5156, Aktiv 1
Ohër 5025, Aktivi 6
Shtip 4964, Aktiv 3
Strumicë 4132, Aktiv 6
Strugë 2986, Aktive 5
Koçan 2796, Aktiv 4
Kërçovë 2609, Aktivi 10
Gjevgjeli 2196, Aktiv 1
Negotinë 2184, Aktive 0
Sveti Nikole 1526, Aktiv 1
Resnjë 1234, Aktiv 0
Kriva Pallankë 1227, Aktiv 0
Radovish 1162, Aktiv 1
Berovë 1032, Aktiv 0
Dellçevë 974, Aktiv 1
Dibër 949, Aktiv 5
Vinicë 886, Aktiv 0
Probishtip 789, Aktiv 0
Vallandovë 670, Aktiv 3
Bogdanci 494, Aktiv 0
Krushevë 490, Aktiv 0
Demir Hisar 400, Aktiv 0
Demir Kapi 396, Aktiv 0
Kratovë 377, Aktiv 0
Makedonski Brod 359, Aktiv 0
Pehçevë 269, Aktiv 0
Makedonska Kamenica 249, Aktiv 0
Dojran 132, Aktiv 0

Të fundit