25/04/2024
8.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në SHBA mbi dy milion njerëz të infektuar me Kovid-19

Në SHBA janë regjistruar më shumë se dy milion njerëz të infektuar me koronavirusin e ri , ndërsa në 21 shtete amerikane rritje e numrit të rasteve të reja, publikoi “Njujork tajms”.

Gazeta thekson se përkundër përmirësimit të situatës në vendet që ishin më të prekura, të tilla si Nju Jorku, janë shfaqur edhe vatra të reja.

Në Arizona për një ditë janë regjistruar 1.556 të infektuar të rinj. Rritja më e lartë e të infektuarve me Kovid-19 është regjistruar në Misisipi, Karolinën Jugore, Arkanzas, Florida dhe shtete të tjera. ls/fab

Të fundit