24/05/2024
11.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në vendkalimin kufitar në Bogorodicë për dalje nga Maqedoni pritet rreth 20 minuta

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet pandërprerë dhe në rrugë të thata.

Nga atje theksojnë se është rritur intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane.

“Në vendkalimin kufitar në Bogorodicë për dalje nga Maqedonia pritet rreth 15-20 minuta, ndërsa në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi”, njoftojnë nga LAMM.

Nga atje u bëjnë thirrje shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Të fundit