23/05/2024
11.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në Zvicër, 242 të vdekur dhe mbi 13 mijë të infektuar me Covid-19

Numri i vdekjeve nga coronavirusi në Zvicër u rrit nga dita e premte që kishte 197 të vdekur, në 242 të shtunën, njoftoi ministria e shëndetësisë dhe numri i të infektuarve nga 12,161 u rrit në 13,377.

Ky shtet tashmë ka vendosur njësi mjekësore ushtarake nëpër spitale për të ndihmuar rajone që janë prekur më shumë me Covid-19, siç është Ticino përgjatë kufirit me Italinë.

Të fundit