13/04/2024
15.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Nesër pritet erë e fuqishme, do të rriten temperaturat në Maqedoninë e Veriut

Sinoptikët në Maqedoninë e Veriut për ditën e nesërme bëjnë të ditur se moti do të jetë pjesërisht me vranësira dhe do të fryjë erë e fortë (mbi 60km/h) nga drejtimi verior, më e theksuar përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore.

Më pas pason një periudhë me mot të qëndrueshëm, i thatë, me rritje të temperaturave.

Dukshëm më ngrohtë do të jetë të dielën dhe në fillim të javës së ardhshme, informojnë nga DPHM.

Të fundit