23/05/2024
11.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Nga 30 raste të reja me coronavirus në Maqedoni Tetova 6 raste të reja dhe dy të vdekur

Në Klinikën për sëmundje infektive kanë ndërruar jetë tre pacientë, një pacientë nga Velesi (58) dhe dy nga Tetova (57) dhe (78).

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se sot në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 26 pacientë të shëruar: Shkup-1, Kumanovë-14, Prilep-4, Tetovë-3, Veles-4.

Nga atje informojnë se në 24 orët e fundit janë bërë 426 teste për Covid-19, ndërsa 30 prej tyre kanë rezultuar pozitiv. Sipas qyteteve: Shkup-11, Kumanovë-2, Shtip-1, Prilep-3, Tetovë-6, Veles-5, Manastir-1, Ohër-1.

 

Të fundit