24/04/2024
8.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Nga e premtja stabilizim i motit, në fundjavë deri në 13 gradë

Në dy ditët e ardhshme do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët dhe i ftohtë me borë të dobët lokale. Do të fryjë erë mesatare  e fortë veriore, veçanërisht të enjten në pjesët lindore.

Sipas HMS-së, nga dita e premte do të mbajë mot stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit, ndërsa temperaturat ditore do të rriten.

Temperaturat minimale për nesër do të lëvizin nga -8 deri në 2, ndërsa maksimalet ditore nga -2 deri në 7 gradë. Më ngrohtë do të jetë gjatë fundjavës, të shtunën deri në 13 dhe të dielën deri në 11.

Të fundit