12/07/2024
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

Prej mesnatës, në Maqedoninë e Veriut do të lirohet çmimi me pakicë i dizelit për 1,5 denarë dhe benzinave për 0,5 denarë për litër, vendosi Komisioni Rregullator i Energjetikës, njofton Portalb.mk.

Çmimet e reja të derivateve:

Dizeli: 74 denarë për litër
Benzina Eurosuper BS95: 81 denarë për litër
Benzina Eurosupber BS98: 83 denarë për litër
Vaji ekstra i lehtë: 73,5 denarë për litër

Të fundit