21/07/2024
27.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Nga rreth gjysëm ore pritet për hyrje në shtet në VK Tabanoc dhe për dalje në VK Bogorodicë

Nga rreth gjysëm ore pritet për hyrje në shtet në vendkalimin kufitar Tabanoc dhe për dalje nga shteti në VK Bogorodicë, informoi në mëngjes LAMM.

Në vendkalimet tjera kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka mbajtje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

“Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar”, kumtoi LAMM.

Të fundit