24/05/2024
10.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një automjet me targa austriake në rrugën e Kodrës së Diellit ka dalë nga rruga, drejtuesi humb jetën

MPB njofton se gjatë ditës së sotme në afërsi të fshatit Rasadishte në Tetovë, rreth orës 17:20. Automjeti i pasagjerëve “Renault Megane” me targa austriake, nën drejtimin e E.V., një burri 80-vjeçar nga Austria, ka dalë nga rruga rajonale Tetovë – Kodra e Diellit. Nga aksidenti, drejtuesi i mjetit ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ndërhyrja e shpejtë e ekipit të emergjencës mjekësore nuk ka mundur të shpëtojë jetën e drejtuesit të mjetit. Mjeku i emergjencës ka konstatuar vdekjen në vendin e ngjarjes.

Autoritetet kompetente, përfshirë prokurorin publik dhe ekipin inspektues nga SPB Tetovë, kanë filluar hetimet për të sqaruar shkaqet dhe rrethanat e aksidentit të trishtueshëm.

Të fundit