17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një banor i Rosomanit ka gjetur një predhë artilerie të pashpërthyer në fushë

(MIA) – Një banor i Rosomanit ka gjetur një predhë artilerie të pashpërthyer dje në fushën e tij, derisa ka qenë duke i kryer punët bujqësore, informojnë nga SPB Veles.

Rastin me mjetin e pashpërthyer e ka denoncuar në SPB Kavadar. Inspektim në vendngjarje ka kryer një ekip i SPB Kavadar dhe DMSH. Predha është marrë dhe dorëzuar në Drejtorinë për mbrojtje dhe shpëtim. mb/

Të fundit