05/03/2024
12.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Panik në rrjetet sociale: Një i burgosur në Idrizovë testohet për Koronavirus, përgjigjen autoritetet!

Në rrjetet sociale është përhapur informacion se gjoja një i arrestuar është derguar të testohet nga koronavirusi.

“Ka të dhëna, se të paktën 2 të burgosur,janë te infektuar me koronavirus në burgun e Idrizovës, dhe se mbahën në pjesë të ndara brenda burgut, institucionet shtetërore dhe të burgut e mbajnë të fshehur nga opinioni.

Ne bëjmë thirrje, dhe u kërkojmë institucionëve kompetente që urgjentisht të reagojnë, dhe mos të lejohët përhapja e këtij virusi, duke rrezikuar jetët e neve tjerëve që gjendëmi në këtë burg”, shkruhet në rrjetet sociale, ku është publikuar edhe një fotografi.

Mirëpo Autoritetet zyrtarisht thonë se për momentin nuk ka raste të tilla.

Të fundit