25/04/2024
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Në viset më të larta reshjet do të jenë me borë. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 2 deri në 9 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë e matur nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë.

Të fundit