23/04/2024
6.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit

Pas mëngjesit të ftohtë, sot në Maqedoni gjatë ditës do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -9 deri në -3, ndërsa maksimalet e ditës do të jenë në intervalin prej -1 deri në 8 gradë Celsius.
Në Shkup dhe rrethinë sot do të mbajë mot kryesisht me diell me erë të dobët deri mesatare nga veriu, me temperaturë deri në 3 gradë.

 

Të fundit