17/06/2024
23.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi perëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 24, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 36 deri në 43 gradë. UV=10

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë.

Të fundit