17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit për sot

Moti do të jetë me diell dhe pak më freskët me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri 20, ndërsa ajo maksimale prej 31 deri 37 gradë, informojnë nga DPHM.

Në Shkup kryesisht mot me diell me erë mesatare, pasdite përkohësisht e përforcuar veriore. Temperatura minimale do të jetë 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 35 gradë.

Deri të shtunën do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar veriore.

Në ditët e ardhshme vijon periudhë e motit të qëndrueshëm dhe të ngrohtë ne temperatura mesatare për këtë periudhë të vitit. Deri të shtunën do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar veriore, njoftojnë nga DPHM.

Të fundit