22/07/2024
20.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Pas tërmetit të fuqishëm, dhjetëra paslëkundje në Turqi

Pas tërmetit 6.8 i shkallës rihter që ra para katër orësh në Turqi, vendi nuk ka qenë i qentë.
Deri më tani janë regjistruar edhe të paktën 40 pas lëkundje ku disa kanë qenë mbi 4 të shkallës rihter.

Deri më tani janë konfirmuar 14 viktima dhe qindra të plagosur.Top Channel

Të fundit