12/07/2024
30 C
Tetovo

Të tjera lajme

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e njërit prej “Grupit të Kumanovës”, dërgohet në spital

Njërit nga të dënuarit në rastin “Lagjja e Trimave”, Musadik Pajazitit i është përkeqësuar gjendja shëndetësore në ditën e 15 të grevës së urisë.

Burime jo zyrtare nga burgu hetues i Shutkës bëjnë të ditur se para pak minutave një ekip mjekësor e ka nxjerr Pajazitin nga burgu për ta dërguar në njërin nga spitalet në kryeqytet. Katër grevistët tjerë janë në gjendje stabile shëndetësore.

Greva e tyre ka të bën me kërkesën për tu sistemuar në burgun ndëshkues të Idrizovës ku edhe i takojnë të drejtat për fundjavë jashtë burgut dhe vizita familjare./Alsat/

Të fundit