25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Prej sot në Greqi mund të udhëtohet edhe me test të shpejtë

Mundësia për hyrje në Greqi edhe me test negativ antigjen (test të shpejtë) dhe rritja e moshës prej gjashtë deri në 12 vjeç me testin e detyrueshëm, janë dy ndryshimet e rregullave për hyrje në Greqi që prej sot në orën 6 në mëngjes kanë hyrë në fuqi, ndërsa mes tjerash vlejnë edhe për shtetas të Maqedonisë së Veriut, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

 

Të fundit