21/04/2024
4.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës.

Sipas çmimores së re, çmimet e shitjes me pakicë të derivateve të naftës ulen për 1 denarë.
Eurosuper BS-95 do të kushtojë 68.50 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të kushtojë 71.00 denarë për litër, ndërsa Eurodiseli do të shitet 63.00 denarë për litër.

Çmimi i vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të jetë 52.50 denarë për litër.

Këto çmime do të hyjnë në fuqi nga mesnata e sotme dhe do të vlejnë deri në javën e ardhshme./Telegrafi/

Të fundit