25/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Rasti “TNT”, Gruevski shpallet fajtor dhe dënohet më 9 vjet burg, Janakieski me 3

Ish kryeministri Nikolla Gruevski u shpall fajtor për rastin TNT dhe u dënua me 9 vjet heqje lirie. Po ashtu edhe ish ministri Mile Janakieski u shpall fajtor dhe u dënua me 3 vjet burg. Ndërkohë ish kreu i Komunës së Gazi Babës, Toni Trajkovski si dhe e punësuara në komunë si inspektor i ndërtimtarisë janë dënuar më nga 4 vjet heqje lirie. Tre të akuzuarit e tjerë të punësuar në komunën në fjalë lirohen nga akuza. /Alsat.mk

Të fundit