15/06/2024
22.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Regjistrohen edhe 16 me koronavirus vetëm në Tetovë-4 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2.873 teste, ndërsa janë regjistruar 16 raste të reja me coronavirus.

Në Tetovë-4, Shkup dhe Strumicë nga 3, Kumanovë-2 dhe nga 1 në Prilep, Gostivar, Ohër dhe Strugë.

Sot nuk ka viktima nga coronavirusi.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 4 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.732, numri i pacientëve të shëruar është 150.104, numri i të vdekurve është 5.486, ndërsa numri i rasteve aktive është 142.

Të fundit