15/06/2024
17.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

RMV, një 36 vjeçar në mesin e pacientëve që ndërruan jetë me Kovid-19, ndërkohë u regjistrua ulje e rasteve aktive

Në Maqedoninë e Veriut nga 2.357 persona të testuar për Kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, 171 prej tyre kanë rezultuar pozitiv. U regjistruan 26 persona që ndërruan jetë me prani të virusit kurse 409 janë regjistruar si të shëruar, shkruan Portalb.mk.

Deri tani, gjithsej 743.378 teste të për virusin korona janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID -19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 154.222, numri i pacientëve të shëruar është 138.779, numri i atyre që humbën jetën është 5.135 dhe numri i rasteve aktive është 10.308.

Të fundit