25/06/2024
23.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Rreth 50 plumba janë qëlluar në “Shisha Bar”, më shumë prej tyre kanë përfunduar në trupat e të vrarëve.

Shumica e pesëdhjetë plumbave të shtënë në “Shisha Bar” në Çarshinë e Vjetër të Shkupit përfunduan në trupat e dy të vrarëve, zbuloi Gavril Bubevski, kryetar i Prokurorisë Themelore Publike në Shkup, e cila koordinon hetimet paraprake të rastit. në emisionin “360 Gradë” në Alsat.

“Dihet saktësisht se sa plagë ka në trupat e të vrarëve, por ende nuk e kam atë informacion, nuk e kam raportin nga mjekësia ligjore, por rreth trupave të të vrarëve janë gjetur 40 deri në 50 gëzhoja. Shumica e plumbave kanë përfunduar në trupat e tyre, gjegjësisht shumë pak kanë përfunduar jashtë”, tha Bubevski.
“Me ta ka qenë edhe një person tjetër i cili ka pasur lëndime të lehta dhe që nuk ka qenë shënjestër, ndonëse ndodhej në afërsi. Objektivi ishin padyshim ata njerëz që përfunduan duke u privuar nga jeta. “Është ende duke u hetuar nëse është gjuajtur një e shtënë apo ka rënë rikoshet në këmbën e tij (të plagosurit) nga një mur apo diçka tjetër”, tha ai.

Në cilin drejtim kanë shkuar sulmuesit pasi i kanë vënë flakën veturës Audi A6 me të cilën kanë ikur në rrugën për në fshatin Orizarë të Gorno, Bubevski ka thënë se për momentin informacionet që kanë janë ato që i di opinioni.

“Pas djegies së automjetit nuk ka më informacione pasi ajo pjesë nuk është e mbuluar me video vëzhgim përkatës”, thotë ai.

Vrasja e dyfishtë në lokalin “Shisha Bar” në Çarshinë e Vjetër të Shkupit ka ndodhur të hënën më 6 mars. Dy persona u vranë dhe një u plagos. Siç konfirmojnë autoritetet, të vrarët janë Jeton Krivanjeva dhe Enes Iseni, që përkon me inicialet e shpallura nga policia.

Të fundit