25/04/2024
7.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Sheqerinska: 12 mjek dhe 20 infermiere do të forcojnë ekipet ushtarake që po ndihmojnë aktualisht në shëndetësi

Që nga e hëna, 12 mjekë dhe 20 infermiere do të forcojnë ekipet ushtarake që po ndihmojnë aktualisht në shëndetësi, njoftoi sot Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska.

“Policia dhe forcat ushtarake do të përqendrohen në mbështetjen e institucioneve shëndetësore. Ministria e Brendshme koordinon me Ushtrinë dhe Ministrinë e Shëndetësisë në të cilët njerëzit, ku do të vendosen.

Pres që vendosja të fillojë nesër, bazuar në kërkesat nga Ministria e Shëndetësisë,” tha Sheqerinska./Telegrafi/

Të fundit