20/05/2024
19.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shpëtohet i riu 24 -vjeçar 64 orë pas tërmetit, zbulohet mesazhi që la në mur: Mos e humb shpresën

Një i ri 24-vjeçar, i cili u shpëtua 64 orë pas banesës së shkatërruar në lagjen Dulkadiroğlu të Kahramanmaraş, kishte shkruar në mur: “Mos e humbni shpresën”.

Sipas deklaratës së bërë nga Bashkia Metropolitane e Antalias, ekipet e Departamentit të Zjarrfikësve të Bashkisë Metropolitane, të cilat shkuan në rajon pas tërmeteve në Kahramanmaraş prekën 10 provinca, vazhduan punën e tyre në Kahramanmaraş.

Ekipet që punonin në rrënojat e ndërtesës së apartamenteve Selin në rrethin e Dulkadiroğlu Bahçelievler arritën tek 24-vjeçari Doğan Akkök 64 orë pas tërmetit.

Gjatë punës së shpëtimit, ekipet që inkurajuan të rinjtë duke komunikuar vazhdimisht me ta i sugjeruan që ai të bëhej një zhvillues softuerësh dhe Akkök u përgjigj: “Për mua, vëlla i dizajnit grafik”.

I riu, i cili u nxor nga nën rrënoja, iu dorëzua ekipeve mjekësore.

Burimi: Haberturk

Të fundit