03/03/2024
7.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shqiptohen 761 gjoba për mosmbajtje të maskës në Maqedoni

Dje janë regjistruar 761 shkelje të masës për mospërdorim të maskës mbrojtëse.

“Dje (30/31.10.2020) në territorin e Republikës Maqedonisë së Veriut, lidhur me masën për bartjen e maskave mbrojtëse, janë të regjistruar 879 vepra penale”, thonë nga MPB.

Nga MPB u bëjnë thirrje qytetarëve që respektojnë masat dhe protokollet e qeverisë për mbrojtje nga COVID-19.

Të fundit