14/06/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

“Shtresë bore prej 64 centimetrave”, më ftohtë dhe më tepër borë në Kodrën e Diellit

Mëngjes më i ftohë sot është regjistruar në Kodrën e Diellit ku janë matur -14 gradë Celsius, në Mavrovë -12, Krushevë -10, Berovë dhe Kriva Pallankë -7, Manastir dhe Ohër -6, Prilep -5, Shtip dhe Demir Kapi -4, Strumicë dhe Kumanovë -3. Shkup dhe Tetovë -2, Gjevgjeli -1 dhe në Dojran zero gradë.

DPHM informon se në Kodrën e Diellit shtresa e borës ka arritur 64 centimetra, në Krushevë 62, ndërsa në Mavrovë 52 centimetra.

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe i ftohtë me reshje të përkohshme të borës, veçanërisht pasdite. Do të fryjë erë e moderuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -8 deri në -1, ndërsa temperatura maksimale do të jetë nga -2 deri në 6 gradë Celsius.

Në Shkup pritet mot i ndryshueshëm dhe i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut, veçanërisht pasdite. Do të fryjë erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie në -2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 3 gradë Celsius.

Të fundit