17/06/2024
17.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Sot 18 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 3.470, ndërsa janë regjistruar 18 raste të reja me coronavirus.

Në Tetovë – 8, Shkup – 4, Gostivar dhe Ohër nga 2, Radovish dhe Dibër nga 1.

Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 5 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sot nuk janë regjistruar viktima nga coronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në që nga fillimi i epidemisë është 155.882, numri i pacientëve të shëruar është 150.159, numri i vdekjeve është 5.487, ndërsa numri i rasteve aktive është 236./Telegrafi/

Të fundit