24/07/2024
27.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Sot Kongresi i LSDM, Pendarovski konfirmohet si kandidat për president

LSDM sot do të mbajë kongresin e 23-të partiak ku do të konfirmohet kandidati për president Stevo Pendarovski për zgjedhjet e 21 prillit.

Në këtë kongres pritet fjalimi i kryetari i LSDM, Zoran Zaev, derisa pjesa e punës do të jetë e mbyllur për opinionin. Pjesa e fundit e kongresit do të jetë e hapur, ku do të pasojë fjalimi i kandidatit për president.

Pendraovski mori përkrahjen e 31 partive politike, përfshirë edhe partitë shqiptare të koalicionit BDI, PDSH dhe Alternativa, në takimin e së premtes.

Të fundit