19/07/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Strumica “mbush” tregun me speca e kastraveca, ulen çmimet

Prodhimi vendor, kryesisht në serrat e Strumicës dhe Gjevgjelisë, ka ulur çmimin kastravecir dhe qepëve. Fermerët thonë se duke nisur nga kjo javë presin rënie të mëtejshme të çmimeve, pasi oferta do të rritet, raporton Telma.

Kastraveci dhe qepa janë ulur, kështu që në markete shiten nga 60 deri në 70 denarë.

Ndërsa çmimi i domateve mbetet i lartë, nga 100 deri në 120 denarë për kilogram, edhe pse për këto perime janë ngrirë çmimet në 95 denarë.

Të fundit