03/03/2024
8.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Sulmohen 5 policë në Veles, njëri me lëndime të rënda në kokë

Pesë policë të cilët mbrëmë u sulmuan nga dru-vjedhësit në zonën e fshatit Stepanci, u sollën në spitalin e Përgjithshëm në Veles.

Njëri prej tyre kishte dëmtime të rënda në kokë dhe pas ndihmës së parë, rreth orës 22:00 ai menjëherë u transferua në Qendrën e Urgjencës në Shkup.

Dy nga policët u lanë të lirë në shtëpi, dhe dy u mbajtën në repartin e Kirurgjisë në spitalin e Përgjithshëm në Veles.

“Njëri prej tyre, i cili kishte lëndime nga shkop druri në stomak, mbrëmë u ankua për dhimbje dhe u dërgua në repartin e Kujdesit Intensiv në spitalin e Velesit dhe tani është në gjendje të qëndrueshme”, deklaroi për MIA-në, dr. Vesna Nedellkovska-Nikollova, zëdhënëse e spitalit të Përgjithshëm në Veles.

Incidenti ndodhi mbrëmë rreth orës 20:00 në rrugën e vjetër fsh.Izvor – Prilep, në rajonin e fshatit Stepanci kur një grup vjedhësish druri sulmuan patrullën policore të pesë policëve nga departamenti i Policisë – Çashkë.

Zëdhënësi i SPB Veles, Veroljub Dodevski informoi se deri më tani janë arrestuar katër persona.

“Rasti është duke u zbardhur”, tha Dodevski.

Të fundit