25/04/2024
7.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Takohen sot Kovaçevski dhe Mickoski, do të diskutojnë për krizën energjetike

Për sot pasdite është caktuar takimi i kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski. Raportohet se gjatë takimit do të bisedohet për krizën energjetike në vend dhe mënyrat për zbutjen e pasojave të saj. Takimi, siç konfirmuan dje nga Qeveria është planifikuar të mbahet në ora 16:00.

Përveç Mickoskit, në takim do të marrë pjesë edhe ekipi ekonomik i partisë, i cili do të prezantojë planin e VMRO-DPMNE-së për tejkalimin e pasojave të krizës.

Të fundit