23/04/2024
7.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Taravari: jemi vetë disa ditë para fitores së madhe të shqiptarëve të Maqedonisë

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në tubimin përmbyllës në Shkup tha se vizionet politike me Alternativën janë përputhur dhe këtë e ka vërtetuar që nga momente kur kanë filluar bisedimet për arritjen e koalicionit e deri tani gjatë kësaj fushate.
“Ndjejë obligim publikisht të them, faleminderit Afrim”, tha Taravari, duke vazhduar më pas edhe me një falënderim për kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Selën.
“Sot për herë të parë dua të them faleminderit Ziadin që e zgjodhe paqen për këtë vend”, u shpreh Taravari.
Ai tha se koalicioni është vetëm disa ditë para fitores së madhe të shqiptarëve të Maqedonisë.

Të fundit