27/05/2024
18.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tërmet në Tetovë e Gostivar

Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup bëri të ditur se mbrëmë në orën 21:18 është regjistruar në tërmet në pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut.Epiqendra e tërmetit ndodhet 41 kilometra larg Shkupit, përkatësisht në Tetovë dhe Gostivar.Fuqia e tërmetit ishte 2.4 ballë dhe përveç në Gostivar e Tetovë u ndie edhe në zonat përreth.

Të fundit