18/05/2024
17 C
Tetovo

Të tjera lajme

Tetova sot me 3 raste të reja me coronavirus dhe dy të vdekur

Kanë ndërruar jetë dy nga Tetova. Një pacient 74-vjeçar ndërroi jetë në Klinikën për Sëmundje Infektive, ndërsa një pacient 57-vjeçar ndërroi jetë në spitalin “8 Shtatori”. Gjithashtu edhe një pacientë nga Shkupi (53) ka ndërruar jetë.

Në 24 orët e fundit janë kryer 560 teste, ndërsa janë regjistruar 38 raste të reja me Covid-19: Shkup-24, Kumanovë-4, Shtip-4, Tetovë-3, Manastir-1, Negotinë-2.

Numri i përgjithshëm i të diagnostfikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 2.077.

Të fundit