29/02/2024
10.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Universiteti “Nënë Tereza” konfirmoi se Izet Zeqiri është zgjedhur rektor

Akademiku Izet Zeqiri është zgjedhur rektor i ri i Universitetit “Nënë Tereza”. Këtë e konfirmoi sot edhe Universiteti në fjalë përmes rrjetit social Facebook, transmeton Portalb.mk.

“Dje në ambientet e Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup në të gjitha njësitë akademike u realizua me sukses procesi për zgjedhje të Rektorit të Universitetit për mandatin tre vjeçar 2022/2025. Komisioni Universitar Zgjedhor në krye me kryetarin, Prof.Dr. Mustafa Ibrahimi konstatoi se kandidati i vetëm Prof.Dr. Izet Zeqiri mori 98% të votave PËR, dhe u zgjodh Rektor i Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup. Akademik Izet Zeqiri është profesor universitar dhe pjesë e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë”, thuhet në njoftimin e Universitetit “Nënë Tereza”.

Të fundit