17/06/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Vazhdon moti i nxehtë me temperatura deri në 41 gradë Celsius

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Në disa pjesë të vendit do të ketë edhe vranësira të moderuara.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 13 deri në 22, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 32 deri në 41 gradë celsius.

Të dielën dhe të hënë do të ketë ulje të temperaturave për disa gradë, ndërsa të martën temperaturat përsëri do të jenë në rritje.

Të fundit