19/05/2024
19.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Vdes ish deputeti maqedonas, pësoi infarkt gjatë seancës gjyqësore

Në moshën 50-vjeçare ka ndërruar jetë ish-deputeti Sashko Kostov. Nga Spitali i Përgjithshëm në Koçan kanë konfirmuar se rreth orës 10:30, Kostov është dërguar në gjendje të rëndë shëndetësore pasi ka pësuar sulm në zemër derisa ishte në seancë gjyqësore në Gjykatën Themelore. Kostov ka qenë deputet nga radhët e LSDM-së në përbërjen e mëparshme parlamentare të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. Ka magjistruar në shkencat juridike dhe pas përfundimit të mandatit të deputetit ka punuar si jurist. Ai ishte baba i tre fëmijëve të mitur.

Të fundit