12/04/2024
20.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

(VIDEO) Beqiri I pakënaqur me barazimin në Strumicë

Dy fitore të skuadrave vendase dhe katër barazime me vetëm 7 gola të shënuar është epilogu i ndeshjeve të fundit në rrethin e dytë të kampionatit në Ligën e Parë të futbollit vendor, ku kryeson Struga Trim Lum me 45 pikë, para Shkupi me 44 dhe Shkëndijës me 43 pikë.Barazimi 0:0 në transfertën me Akademija Brera në Turnovë të Strumicës ka lënë të pakënaqur trajnerin Jeton Beqiri, që kritikon ekipin për mungesë koncentrimi në momentet vendimtare te shanset e shumta të krijuara para portës vendase. Shkëndija dominoi dhe kishte shumë mundësi në 45 minutat e para, në të dytën Totre e Çinari u gjetën në shanse shënimi, derisa në fund rezikuam shumë kur në dy raste Brera u kërcënua seriozisht. Kuqezinjtë shpërdoruam shanse të shumta, kryesisht në pjesën e parë.Deklarata Kampioni në fuqi Struga Trim Lum mundi Makedonija Gjorçe Petrov 2-1 me golat e Bunjamin Shabanit dhe Radeskit, ndërsa golin e nderit për mysafirët e shënoi Aliji. Në Shtip, Bregallnica – Shkupi dhe në TurnovëTë dielën luhen luhen ndeshjet e xhiros së 23-të dhe Shkëndija si vendase përballet me Voska Sport.

Të fundit