25/04/2024
7.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Video/ Infermieret në Angli kërcejnë mes spitalit dhe japin një mesazh të rëndësishëm

Disa infermiere të Spitalit Royal Bolton në Farnëorth në Angli, kanë realizuar një video me këngën e “The Police”, “Don’t Stand So Close to Me” (Mos qëndroni kaq afër meje).

Ato e kanë përdorur këngën si një njoftim për shërbimin publik për të qëndruar i sigurt dhe për të qëndruar në shtëpi mes pandemisë koronavirus.

Infermieret shihen në këtë video duke kërcyer dhe duke mbajtur postera që shkruanin “Qëndro i sigurt” dhe “Qëndro në shtëpi”. Një infermjere tjetër shihet edhe me dizinfektues në dorë.

Të fundit