13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

VMRO-DPMNE: Maqedonia e fundit do ta marrë vaksinën kundër COVID-19

VMRO-DMPNE-ja me anë një komunikate ka thënë se Maqedonia do ta merr e fundit vaksinën kundër Covid-19, përcjell SHENJA.

“Maqedonia e fundit to të merr vaksinën kundër coronavirsuit”.

Sipas tyre, Zaev dje pranoi se nuk ka plan dhe ndoshta vaksinat bullgare që u lavdëruan se janë donacion do të vijnë në mars.

“Ka informacione se edhe pse është ofruar ndihmë për vaksina, Zaev për arsye të pakuptueshme nuk e ka shfrytëzuar. Në anën tjetër, Serbia filloi me vaksinimin e popullatës, dhe këtë e bjënë edhe Bullgaria dhe Greqia”, thonë nga VMRO-DPMNE-ja.

Të fundit