15/06/2024
17.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

VMRO: LSDM dhe BDI votuan për amnistinë e krimeve të tyre, “E Majta” e Apasievit nuk ishte kundër

Nga VMRO-DPMNE thonë se ndryshimet në Kodin Penal janë bërë për të mundësuar shpëtimin e LSDM-së dhe BDI-së nga krimet.

Nga kjo parti thonë se dyshja qeverisëse po e “nuhat” rrëzimin nga pushteti, ndërkaq thonë se në ndihmë të LSDM-së është “Levica” e Dimitar Apasievit.

“LSD dhe BDI-ja votuan për amnistinë e krimeve të tyre, ndërsa vëzhguesi, follirantët e “Levicës” nuk votuan kundër ndryshimeve në Kodin Penal. LSD dhe BDI kanë votuar për amnisti për krimin e tyre në 6 vitet e fundit dhe e dinë se po bien me siguri. LSD dhe BDI po përgatiten për opozitë, e dinë se nuk do t’i kenë më gjykatat nën kontroll dhe do të duhet të përgjigjen për krimet që bëjnë, ndaj ulin dënimet. “Levica” është hipokrite si kurrë më parë, në vend që të luftojë dhe të votojë kundër amnistisë për kriminelët e LSD-së dhe BDI-së, ata i ndihmojnë. “Levica” është një front i politikave të LSD-së dhe BDI-së. E majta është pro amnistisë për kriminelët nga qeveria”, thonë nga VMRO-DPMNE./klanmacedonia/

Të fundit