12/04/2024
15 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zejdi: Nuk do të lejojmë që BDI të hyjë në qeveri pa Kryeministër shqiptar

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa do të shfrytëzoj çdo mjet politik për ta parandaluar formimin e qeverisë së re me BDI-në por pa Naser Zyberin kryeministër, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi – Zejdi.

 

“Nuk guxojmë të lejojmë që shqiptarët të mashtrohen edhe një herë siç kanë qenë të mashtruar 18 vite me radhë. I vetmi premtim parazgjedhor i BDI-së ishte “kryeministër shqiptar”, nuk kishte asnjë platformë politike e zhvillimore për vendbanimet shqiptare dhe ky premtim do realizohet, dhe e ka përkrahjen tonë, në të kundërtën, ne me çdo mekanizëm politik-demokratik do ta pamundësojmë krijimin e një qeverisjeje me BDI-në pa kryeministër shqiptar” u shpreh Rexhepi./TV21

https://www.facebook.com/watch/?v=4208412459231253

Të fundit