25/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zendeli për mungesën e librave: LSDM dhe BDI e hanë turpin me lugë

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli, i ka akuzuar partitë në pushtet LSDM-në dhe BDI-në për mungesën e librave për nxënësit.

Në një postim në Facebook ai shkruan se “këto dy parti, e hanë turpin me lugë”.

“LSDM – BDI e hanë turpin me lugë. Qeveria s’ka para për libra për nxënësit mirëpo ka para për tenderat e fryera shumëfish për pushtetarët dhe familjarët e afërm të pushtetarëve”.

“Çka s’kemi ndëgjuar arsyetime për mungesën e librave dhe në fund, nxënës, prindër dhe mësimdhënës për të satën herë të mashtruar”, ka shkruar Zendeli.

Të fundit