13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zendeli: Rivaliteti mes Grubit dhe Osmanit për pozitën e kryeministrit, do të krijojë përçarje të reja në BDI

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli, paralajmëron përçarje të reja në Bashkimin Demokratik për Integrim. Në një intervistë për gazetën LAJM, Zendeli, tha pas krisjes që shkaktoi në parti “Grupi i Zjarrit”, ndarja e radhës pritet të krijohet nga rivaliteti mes zv.kryministrit Artan Grubi dhe ministrit të Jashtëm, Bujar Osmani, për pozitën e kryeministrit.

Prononcimin e deputetit Fadil Zendeli, mund ta ndiqni në videon më poshtë!

Të fundit