19/06/2024
29.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zjarret në Greqi: Momenti tronditës kur një polic shpëton një fëmijë – fjalët prekëse të babait të tij

Babai i policit Pavlos Terzoglu, i cili shpëtoi një fëmijë nga zjarri në Dervenochoria, ka folur me emocion. Fotoja e tij bëri xhiron e mediave ndërkombëtare.

Është karakteristik se në British Mirror, që merrej me zjarret në Greqi, polici doli në faqen e parë me fëmijën në krahë.

Babai i policit 26-vjeçar, Christos Terzoglu, në një prononcim për OPEN ka theksuar se në fillim është shqetësuar kur ka parë djalin e tij në zjarre.

“Isha në Athinë dhe e prisja. Ai doli nga shtëpia në 5 të mëngjesit dhe u kthye në 7 të mbrëmjes. Ai më tha se do të kthehej në orën 14:00 dhe unë isha i shqetësuar. Ai nuk e mori telefonin. Dhe diku rreth orës 3-4 isha shumë i shqetësuar”.

I pyetur se si është ndjerë kur ka parë foton me djalin e tij duke mbajtur një fëmijë në krahë, ai është përgjigjur: “Padyshim që ndjeva një emocion të madh”. Jo vetëm për djalin tim, sepse të gjithë fëmijët i kam rritur me parime. U ndjeva emocional për të gjithë ata që luftuan atje. Dhe për zjarrfikësit dhe për të gjithë fëmijët e Policisë”. “Dhe ai u prek shumë” kur pa foton, vuri në dukje z.Terzoglu.

Të fundit