25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Shtator, 2019

Browse our exclusive articles!

Milla Carovska: Çështja gjinore është pjesë përbërëse e të gjithë politikave të Qeverisë

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Milla Carovska mori pjesë në hapjen e Takimit rajonal për ndjekjen e progresit të Deklaratës së Pekinit dhe...

Vazhdojnë negociatat midis MASH dhe SASHK

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi deklaroi se sot do t’i vazhdojnë negociatat me Sindikatën e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SASHK). “Me SASHK-un sot...

Zjarrfikësit tetovarë pastruan shtratin e lumit Shkumbin nga trungjet e ngujuara brigjeve të tij

Zjarrfikësit tetovarë në ditët e fundjavës patën aksion për pastrimin e shtratit të lumit Shkumbin përgjatë brigjeve të tij. Me ndihmën e mekanizmit adekuat...

Prezantim i Raportit për gjendjen dhe kushtet nëpër burgje

Komiteti i Helsinkut për të drejtat e njeriut sot do ta prezantojë Raportin për gjendjen dhe kushtet në institucionet ndëshkuese-përmirësuese në vend, i përpiluar...

Reagim: Denigrimi i skajshëm i shqiptarëve në institucionet shtetërore po vazhdon

Shqiptarët në Maqedoni asnjëherë nuk kanë qenë në pozitë më të palakmueshme, kur duhet të marrin vendime të mëdha për të ardhmen e tyre...

Popular

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë, s’ka të lënduar

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë,...
spot_imgspot_img