12/08/2022
17.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Nëntor, 2019

Browse our exclusive articles!

“Tërmeti bashkon ish-armiqtë, serbët, kosovarët dhe shqiptarët krahë më krahë”

Me titullin “Tërmeti bashkon ish-armiqtë”, italiania ‘Corriere della sera’ shkruan për ekipet e kërkim-shpëtimit që po gërmojnë në rrënoja, në kërkim të të bllokuarve...

Konfirmohen 39 viktima nga tërmeti, ja lista me emrat

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar listën me 39 viktimat e tërmetit që goditi vendin në 26 nëntor. Në Durrës, në total 15 viktima, të identifikuar...

Komuna e Zhelinës mbledh Shtabin e Emergjencave

Me iniciativë të Shtabit komunal të emergjencës, në komunën e Zhelinës, sot më datë 27.11.2019, u mbajt mbledhje e jashtëzakonshme, me ç'rast u vendos...

Ndihma e parë humanitare e Kryqit të Kuq arriti në Shqipëri

Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut e dërgoi ndihmën e parë humanitare në të mira materiale në vlerë prej 20.000 euro...

Komuna e Gostivari do të ndajë 1,1 milionë denarë për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Këshilli i Komunës së Gostivarit, sot e miratoi vendimin për ndarjen e 1,1 milionë denarë ndihmë, qytetarëve të dëmtuar të Republikës së Shqipërisë, të...

Popular

Pacienti nga Kërçova që dyshohet se e ka linë e majmunëve refuzon të testohet

Pacienti i parë me simptome të dyshimta nga Kërçova...

TARAVARI/ FILLUAN PUNIMET PER PARKUN INKLUZIV SOCIAL

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, bëri të...

Rinia e ASH-së: Të zhvillojmë tregun e mallrave, t’i ndalim pazarllëqet që dëmtojnë Tetovën

Në një aktivitet në tregun e Tetovës, kandidatët e...
spot_imgspot_img